книжковий інтернет магазин Українська історична книга
Розділи


Хронологія

Останні 20 надходжень


Меч "Щербець" та Українські ворота: Україно-польські взаємини від поділів Речі Посполитої й до сьогодні


Чорнобильська хроніка. Люди


Проект «Україна». Архітектори, виконроби, робітники. Тексти


Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і Чужа Молодиця


ГВ-14: війна нового типу


Шахер-Махер по-київськи


Козаки та Яничари: Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500-1700 років.


Спецслужбы мира за 500 лет


Командос. Формирование, подготовка, выдающиеся операции спецподразделений


Кулінарна мандрівка в Гетьманщину


Агент. Моя жизнь в трех разведках


Военно-дипломатические картинки


Рыцари сумерек. Тайны спецслужб мира


Охотники за умами. ФБР против серийных убийц


Руїна


Сокровенная история Руси-Украины


Татарський бранець


Роздуми над сплюндрованим сторіччям


Вибране


Никогда не сдаваться! Лучшие речи Черчилля


найбільш популярні книжки цього тижня


Давньоскіфська філософія. Збірка античних джерел


Долгочуб Валентин
Язичники атомного віку


Гальченко Євген (упорядкування)
Черчилль. Війна з РосієюШироинська операція. Спогади учасників наступу


Баканов Виталий
Киев тех лет. Книга воспоминанийВизволення Маріуполя. Фотозбірка військової мемуаристики


Джадт Тоні
Після війни. Історія Європи від 1945 рокуВоспоминания поручика Яна Хлопицкого: военно- исторические мемуары


Костянтин Колесников
На краю Ойкумени


Середницький Я. А.
Формування польського збройного підпілля в час українського національного відродження. 1939-1942 роки


Бомон Маргарет
Вовк, який ніколи не спить: Історія про Бейден-Поуелла


Сегеда Сергій
Видатні жінки української історії (Книга 1. X - XVIII ст.) Біографічні нариси на тлі історичних подій


Сенченко Николай
Глубинные государстваНаціоналістичний Ідеологічний Журнал


Киркевич Виктор
История Киева. Киев советский (1919—1991): в 2-х т. — Т. 2. (1945—1991)


Литовченки Тимур і Олена
Книга Нових Сподівань. 2005—2014. Від миру до війни


Киркевич Виктор
История Киева. Киев советский (1919—1991): в 2-х т. Т.1


Паламарчук Максим
Військово-морська міць та її межі


Зав'язкін О.В.
Зимою в бункері


Алфавітний покажчик

за авторами

за назвою


Визначні періоди та подіі в історії України

Коліївщина

Трипільська культура

Козацтво

Голодомор (1932-1933 рр.)


Популярні теми пошукових запитів

Книжки про російську агресію в Україні (2014-2020 рр.)

Книги про гетьманів

Українсько-польські відносини


Популярні автори

Таїрова-Яковлева Тетяна

Піддубний Сергій

Речкалов Олександр


Історичні постаті України

Богдан Хмельницький

Анна Ярославна

Симон Петлюра

 

УПА: спогади, документи


Код товару: 3668
Розділ: архів
Автор: Головний упорядник: Юрій Мицик
Сторінок: 498
Обкладинка: м'яка
Формат: 70x100/16
Стан книги: нова
Наклад 100

товар відсутній

Преглядів: 1582

Також можна замовити книгу просто надіславши код товару(ів) через смс, або на Viber:
067-787-85-83 (Viber) або 050-034-26-94


Анотація до книги:

Головний упорядник: Юрій Мицик, д. і. н., проф., протоієрей УПЦ Київського Патріархату

Упорядники:

Даниленко Василь, д. і. н., проф.

Іваннікова Людмила, к. ф. н.

Ковальчук Володимир, к. і. н.

Тарасенко Інна, к. і. н.

Хижняк Зоя, к. і. н.

Борщик Ярослав, асп.

Овчинников Олександр о.

Тарасенко Юрій

Шепель Федір, краєзнавець Рецензенти:

доктор історичних наук, професор Віктор Брехуненко;

доктор історичних наук,

професор Валерій СтепанковЗміст

Вступ

о. Юрій Мицик, д. і. н., проф. Частина 1

Упорядники: о. Юрій Мицик. д. і. н., проф.; о. Олександр Овчинников: аспірант Ярослав Борщик, Інна Тарасенко, к. і. н. Юрій Тарасенко. Частина 2.

Упорядники: к. ф. н. Людмила Іваннікова; к. і. н. Інна Тарасенко. Частина 3.

Упорядники: о. Юрій Мицик, д. і. н., проф.; о. Олександр Овчинников; Зоя Хижняк, к. і. н., доц. Частина 4.

Упорядник — к. і. н. Володимир Ковальчук Частина 5.

Упорядник — д. і. н., професор В. М. Даниленко Частина 6.

Упорядник — Федір Шепель Додатки

Передмова Створення цього тому має досить довгу історію. Ще у 1992 р., коли я почав організовувати з допомогою студентів збір свідчень про голодомор 1932-1933 рр. (вийшло вже 10 томів цієї серії упорядкованих мною самостійно чи співупорядництві) (1), деякі студенти казали, що вони з Західної України, а там не зазнали цього лиха, бо Західна Україна була тоді за межами сталінського «раю». Тоді я пропонував їм зібрати свідчення про Українську Повстанську Армію (УПА), про її боротьбу за національну незалежність України.

Коли я у 1996 р. перейшов з кафедри історії України Дніпропетровського держуніверситету на кафедру історії Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (далі і НАУКМА), то там питома вага вихідців з західноукраїнських земель була значно більшою і природно зросла кількість записаних свідчень про УПА. Тоді я вирішив видавати паралельно з серією «Український голокост. Свідчення тих, хто вижив» свідчення про УПА. Через перенавантаження (у той час крім служби в церкві я працював в трьох академіях: НАУКМА, КПБ А - Київська Православна Богословська Академія та завідував відділом пам’яток княжої та козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної Академії наук України) і тому, щоб прискорити роботу по комп’ютерному набору свідчень, які нерідко подавалися у вигляді фоно- і відеозаписів, я навесні 2010 р. доручив цю роботу викладачці кафедри історії Д-ко з тим, щоб восени зайнятися безпосередньо монтажем збірника з долу-ченням до нього нових матеріалів. Та не так сталося як гадалося.

В середині вересня 2010 р. мене вдарив інсульт (відняло праву ногу і праву руку, майже не говорив)...Коли через два роки я почав потроху повертатися до більш-менш повноцінного життя, то згадав і про матеріали, передані Д-ко (там була велика пачка з кількох десятків свідчень). Тут мене чекала велика неприємність. У Д-ко не виявилося жодних свідчень (ні набраних, ні тих, що я їй передавав)... Збереглися лише ті, які вона передала студенту Ярославу Борщику (нині 1 аспіранту).

До того ж і в мене залишилася невелика частина матеріалів. Однак цього було явно недостатньо, щоб скомплектувати том. Тоді були залучені інші джерела. Я згадав, що іцс влітку 2000 р. доцент ІІАУКМЛ Зоя Іванівна Хижіш к відгукнулася на прохання частини членів ОУН (М) (Микола Мамус, Микола Куделя та ін.) і провела з ними наукову експедицію по збору свідчень про визвольну боротьбу визвольних змагань в 1940-1950 рр. Матеріали цієї експедиції збереглися у Зої Іванівни і були частково впорядковані. Моя дочка (Інна Тарасенко) під час перебування на науковому стажуванні в Канаді у 2014 р. звернула увагу на фонозаписи свідчень учасників визвольних змагань, які були зроблені пані Іроідою Винницькою і зберігалися в Українсько-канадському до-слідчо-документа цій йому центр в Торонто (Канада). Ці матеріали були нею привезені в Україну і об'єднані з записами, зробленими н. с. ІМФЕ (Інститут народної творчості та етнографії ім. М. Т. Рильського) НАМ У Людмилою Іваїшіковою. Далі майбутній збірник збагатився документальними матеріалами, зокрема з архіву Служби Безпеки України, які представили д. і. н Василь Михайлович Даниленко та к. і. н. Володимир Ковальчук, краєзнавець Федір Шепель. Накопичилося достатньо матеріалу, щоб комплектувати збірник. Тут важливу допомогу надав о. Олександр Овчинников, який добре розуміється на сучасних комп’ютерних технологіях та Юрій Тарасенко. При вивченні документів, які походять з І архівів колишнього КГБ, не можна забувати, що вони творилися в таборі І лютих ворогів України, тому їх свідчення потребують особливо критичного ставлення.

Таким чином, збірник складається з шести частин, кожну з яких збирали окремі групи науковців і так вони зазначені у цьому томі. В цілому ж зібрані матеріали поділяються на дві категорії: усні джерела та документальні. Останні - це переважно документи з архівів каральних органів Російської імперії - СССР, які відверто вороже трактують український повстанський рух, фальсифікують події і т.д. Ці донедавна закриті за сімома печатками джерела все більше уводяться до наукового обігу, дослідники виробили певний імунітет до брехливих обвинувачень щодо учасників українських визвольних змагань. Щоправда серед них трапляються й вилучені матеріали повстанців, насамперед листівки.

Складніше з усними свідченнями. Те, що їх робили студенти, дозволило врятувати для історії безцінний матеріал, оскільки наукові експедиції в часи СССР були не тільки неможливі, а ще такі ініціативи (якби хтось наважився записувати свідчення вояків УПА) тягли за собою репресії для записувача і того, у кого б він брав інтерв’ю. В самостійній Україні (з 1991 р.) такі експедиції майже не проводилися через брак коштів і спротив компартійної номенклатури, яка нерідко залишилася на своїх місцях, тільки перефарбувала прапори.

При роботі із записами свідчень зробленими студентами, треба відзначити, що вони частенько мають різні недоліки. Записувачі забувають вказати як звали оповідача по-батькові, рік його народження, з якого села родом, забувають вказати своє прізвище, часто переобтяжують записи другорядними деталями, своїми коментарями тощо. І все ж і в такому вигляді вони цілком придатні для реконструкції подій і явищ минулого. Треба пояснити деякі особливості термінології. Автори спогадів часто вживають слова «жид», «жидівський» тощо. Тут немає ніякої образи. Адже це слово вживали на Західній Україні як синонім слова «єврей», так само як в Польщі і нині вживається слово «губ»

Свою специфіку мають і свідчення записані в ході експедиції 3.1. Хижняк. Ініціатор експедиції Микола Мамус (вже покійний) був мельниківцем і водив 3.1. Хижняк до своїх побратимів, які давали важливі свідчення, але водночас з певною тенденційністю. Тут дав себе знати трагічний розкол українських патріотів на дві групи: бандерівців і мельииківців, причому часом доходило і до збройних зіткнень. Цей розкол триває на жаль і досі... Ці свідчення подаємо не для того, щоб зберегти чи посилити розкол, а щоб складна і неоднозначна картина визвольних змагань була досліджена з максимальною повнотою, з урахуванням всіх точок зору. З цієї частини матеріалів нами дещо скорочено або пропущено. Це стосується насамперед статті «Селекціонери», «Мандрівки «Кремлівських богів» і «Філософія життя» з рукописного журналу «Воля народам, воля людині!» (грудень 1955 р.) підписаної псевдонімами відповідно «Панько» і «Марко». У них в сатиричній формі змальовується тип ренегата — «совка», висміюється вульгарний матеріалізм радянської філософії. До них долучені патріотичні вірші підписані псевдонімами Ворон і Мирон. Вони по своєму цікаві, але не містять конкретних фактів з історії визвольної боротьби і не мають відношення до тематики тому. Була пропущена розлога стаття-спогад Галини Шубської про свого чоловіка Ігоря Шубського. 90% обсягу цієї статті стосується міжвоєнного періоду, вона була написана як дослідження з посиланням на джерела й літературу і до того ж була надрукована у 1994 р. в газеті «Українське слово» (№N2 49,50,51, 52). Скороченню підлягали також листи М. Мамусата його побратимів до керівництва НАУКМА, які стосуються другорядних питань. Незначні скорочення і редакційна правка стосувалися й інших розділів.

Скорочувалися сюжети, які не мають безпосереднього відношення до основної теми (УПА), ліричні відступи, повтори типу «№ згадує (пригадує)», скорочувались також стандартні дані, наприклад «село» - «с>, «рік народження» - «р. и.», цифрами подається місць і рік народження тощо. В записах експедиції 3.1. Хижняк є невеличкі прогалини, викликані несправністю магнітофона, деякі фрагменти речень не вдалося відчитати. В той же час ми знайшли потрібним вмістити тут спогади, які стосувалися діяльності ОУН у довоєнний період (вони перегукуються з іншими спогади з ч. І, які розповідають тяжкий національний гніт, встановлений в довоєнних Польщі та Румунії і прояснюють питання про причини вибуху національної-визвольної боротьби українського народу в 40-х рр. XX ст.), про Кенгірське повстання ув’язнених в сталінських таборах. Є у книзі розділ «Додатки», де були вміщені раніше опубліковані статті й документи.


рекомендуемо книжки по тематиці:
"архів"

Археологія і давня історія України 2013 випуск 9 ГунчакТ.
Історія археології: дослідники та наукові центри Симон Петлюра та євреї
500 грн. 30 грн.Акційна ціна:

Русначенко Анатолій
УКРАИНА-ЕВРОПА: ХРОНОЛОГИЯ РАЗВИТИЯ. - Том 3 Нариси новітньої історії України. Книга 1
420 грн. 330 грн.
280 грн. 150 грн.
Громенко С. Мицик Юрій
500 битв за Крым За віру православну Видання 2-е
140 грн. 250 грн.
100 грн. 60 грн.
Сергійчук Володимир Григоренко Петро
Поляки на Волині у роки Другої світової війни. Документи з українських архівів і польські публікації Вітер зустрічний
140 грн. 90 грн.
80 грн. 60 грн.

Пошук по сайтуна сайті

7162
найменувань книг з історії України

Усі книги, представлені на цьому сайті, можна придбати на книжковому ринці "Петрівка"
53 ряд 2-3-4 місце

або замовити:
- Укрпоштою
- Новою поштою
- кур'єрською доставкою по Києву


розклад роботи
на книжковому ринку "Петрівка"
до кінця тиждня

Сьогодні торгівельне місце
працює
з 10.00 до 16.00

завтра з 10.00 до 16.00

п'ятниця з 10.00 до 16.00

субота з 10.00 до 17.00

неділя з 10.00 до 17.00


контакти

e-mail: historiukr@gmail.com

дізнатись про наявність книжок
(050) 034-26-94
(067) 787-85-83
(Андрій)
(крім понеділка)

дізнатись про етап обробки вашого замовлення
(098) 403-03-98
(Ірина)
Пошук по сайту
популярні книжки

Богуш Денис
КОЗАК-ХАРАКТЕРНИК, або Таємна наука діда Архипа
Якубова Лариса
«Русский мир» в Україні: на краю прірви
Козловська Ольга
Розслідування підробки історії Русі. Правда проти Кривди
Галайба Василь
Фотоспомин. Київ, якого не стало
Примост Валерій
Єврей — це фах: нариси історії євреїв в Україні
Коваленко Сергій
Похід Запорожців на Донбас і Крим: рік 1918
Третьяков А. П.
Купцы города Киева
Чмихов Микола Олександрович, Кравченко Надія Михайлівна, Черняков Іван Тихонович
АРХЕОЛОГІЯ ТА СТАРОДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Курс лекцій
Примост Валерій
Едіп Московський: нариси історії росіян. ( у двох книгах)
Залізняк Леонід
Стародавня історія України - 2-ге вид, доповн.
Єфремова Л. О.
Народні пісні Волині (з колекцій збирачів фольклору)
Гриневич Владислав
Червоний імперіалізм. Друга світова війна і громадська думка в Україні, 1939-1941. 2-ге вид., змін, і допов.
Піддубний С. В.
Славетні предки українців
Малаков Д.
Георгій Малаков: мальовано для своїх
Піддубний С. В.
Українська мова - мова вільних людей
Горбунов А.А.
Лобановский
Колодзінський Михайло
Воєнна доктрина українських націоналістів
Сокирко Олексій
На варті булави
Енн Епплбом
Червоний голод. Війна Сталіна проти України

популярні букіністичні книжки

В. І. Наулко, Л. Ф. Артюх, В. Ф. Горленко та ін.
Культура і побут населення України: Навч. посібник
Слабошпицький М.Ф.
З голосу нашої Кліо
Мицик Ю. А., Плохій С. М., Стороженко I. С.
Як козаки воювали: Іст. розповіді про запорізьких козаків
Літопис гадяцького полковника Григорія Грабянки
Гетьмани України: Історичні портрети
Трачук О.В
Від Трипільської культури до сучасності (Відпочивайте в селах Київщини). Путівник - довідник
Дослідж. з іст. комент. проф. А. П. Ярещенка
Іван Ужевич та його «Граматика словенська» або перші кроки духовної інтеграції в Європу
Текст Д. І. Яворницького; Мал. М. С. Самокиша, С. І. Васильківського
З української старовини: Альбом
Петров Сергій
Оборонні споруди Києва Х-ХІХ ст. у контексті історії міста і загального розвитку військово-фортифікаційної справи
Чорнопиский М.
Українська фольклористика. Словник-довідник
Наливайко Д. С.
Козацька християнська республіка / Запорозька Січ у західноєвропейських історико-літературних пам'ятках
Передм. д-ра І. П. Крипякевича; Зладив М. Голубець
Велика історія України: У 2-х томах
Новицький Я. П. ,Сокульський A. Л , Шевченко В. І.
Народна пам'ять про козацтво
Губерначук С.
Трипілля і українська мова
Київська Русь: культура, традиції
Брайчевський М. Ю.
Скарби знайдені і незнайдені
Грушевський М. С.
Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця XIV сторіччя
Сенченко Н. И.
Невидимый заговор против человечества
Бондаренко О. Г., Бондаренко I. Г.
Повернення із забуття

вигідні пропозиції

Записки янычара
40 грн.
50 грн.
Україна в імперську добу (XIX — початок XX століття)
74 грн.
48 грн.
Славетний мудрець — скіф Анахарсіс
наклад вичерпано грн.
20 грн.
Прагматизм
120 грн.
60 грн.
На схід до Тартарії
140 грн.
115 грн.


Ми в соц. мережах:


Незабаром ціну буде змінено

Богдан Хмельницький
наклад вичерпано грн.
150 грн.
Іноземці на службі радянської розвідки
наклад вичерпано грн.
110 грн.
История культуры Древней Греции и Рима
30 грн.
140 грн.
Гребенские казаки
98 грн.
160 грн.
Українські державники: Всеволод Петрів
80 грн.
140 грн.

Пропонуємо 9587 книжки зі складу за оптовими цінами


Подивитись увесь список


Серія книг
"Як козаки Україну боронили"


Серія книг
"Архітектори, виконроби, робітники"


Серія книг
"Історія без цензури"


Серія книг
"Історія України від діда Свирида"


Серія книг
Україна incognita


Серія книг
проект "Україна"


Серія книг
"Militaria Ucrainica"


Серія книг
"Мир киевской старины"


Серія книг
"Мемуари"


Серія книг
"Киевская мозаика"


Серія книг
"Події та звершення"


Серія книг
"Життєписи"


Серія книг
"Русь путь к Украине"


Серія книг
"Бібліотека націоналіста"


Серія книг
"Літописи"


Серія книг
"четвертая мировая латентня война"


Серія книг
"Жіноче тіло у традиційній культурі українців"